Mission Beach – Workout No.5 Stretch 06/06/2016

Jako osobista stylistka często słyszę od swoich klientek, że są niezadowolenie ze swoich sylwetek i że chciałyby mieć figurę taką jak ja 😉 To było moją główną motywacją do stworzenia programu treningów pod hasłem „Mission Beach”, gdzie co tydzień prezentuję ćwiczenia ustawione przez moją trenerkę personalną i dietetyczkę – Natalię Puciłowską z „Ciało i Zdrowo”. Treningi w 90% można wykonać w domu lub w parku, do dzisiejszych ćwiczeń – rozciągania czyli stretchingu potrzebna jest wyłącznie mata! Dzisiaj pokażemy Wam 5 zestawów rozciągających mięśnie.

1. Rozciąganie mięśnia czworogłowego uda.

Połóż się na brzuchu. Przyciągnij  piętę do pośladka. Zwróć uwagę na to aby biodra nie odrywały się od podłoża, napnij pośladki, nie odrywaj kolana nogi zgiętej od ziemi. Głowa zostaje na podłodze Wytrzymaj w pozycji ok. 30 sekund, zmień stronę i powtórz ćwiczenie dwukrotnie

stretching_rozciaganie_miesni_czworoglowego_uda

2. Rozciąganie klatki piersiowej i brzucha.

Połóż się na brzuchu i wyciągnij wyprostowane ręce przed siebie.  Dłonie ułóż płasko na ziemi. Unosząc głowę przesuwaj dłonie w kierunku bioder. Zatrzymaj się w momencie kiedy żebra oderwą się od maty. Biodra pozostają na ziemi. Napnij pośladki, ściągnij łopatki, opuść barki. Głowę trzymaj w linii tułowia. Wytrzymaj w pozycji ok. 30 sekund i  powtórz trzykrotnie.

rozciaganie_klatki_piersiowej_i_brzucha

3. Rozciąganie barków

Rozpocznij w pozycji klęku podpartego.  Ustaw biodra nad kolanami, wyciągnij w przód proste ramiona. Staraj się jak najbardziej zbliżyć klatkę piersiową do maty, możesz oprzeć czoło o podłogę. Utrzymaj pozycję przez min. 30 sekund i powtórz trzykrotnie.

stretch_zajecia_fitness_every_style_osobista_stylistka

4. Rozciąganie mięśnia biodrowo-lędźwiowego.

Ustaw się w klęku pamiętając, że kąt w stawie kolanowym nogi z przodu nie powinien wynosić mniej niż 90 stopni. Następnie przełóż ręce na kolano nogi z przodu. Staraj się ciągnąć biodrami w dół i do przodu. Pilnuj aby tułów był cały czas wyprostowany. Wytrzymaj w pozycji 30 sekund i zmień stronę. Powtórz ćwiczenie dwukrotnie.

mission_beach_workout_trenuj_z_every_style rozciaganie_miesni_nog_najlepszy_trening_osobista_stylistka

5. Rozciąganie mięśni pośladkowych.

Usiądź na podłodze. Zegnij prawą nogę i ustaw prawą stopę po zewnętrznej stronie lewej nogi. Prawą rękę ustaw z tyłu za plecami, wyprostowaną lewą rękę ułóż od zewnętrznej strony nogi zgiętej (prawej).  Pamiętaj o wyprostowanym tułowiu. Wytrzymaj w pozycji 30 sekund, zmień stronę i powtórz 2 razy na każdą stronę.

rozciaganie_miesni_posladkowych

Leggins Adidas

Trainers Adidas

Top 4F

 

Dziękuję Fitness Klubowi Bodyshape www.bodyshape.waw.pl za udostępnienie sali do ćwiczeń.

 

Zobacz pozostałe treningi:

Mission Beach – Workout No.1 09/05/2016

Mission Beach – Workout No.2 TRX 16/05/2016

Mission Beach – Workout No.3 Cardio 23/05/2016

Mission Beach – Workout No.4 30/05/2016

Mission Beach – Workout No.6 Gym 13/06/2016

Mission Beach – Workout No.7 Ball 20/06/2016

Premium Wordpress Themes by UFO Themes